BEŞİKTAŞ ESKİ GOLCÜSÜ CENK TOSUN’U İSTİYOR

BEŞİKTAŞ ESKİ GOLCÜSÜ CENK TOSUN’U İSTİYOR

5 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Siyah beyazlı takım Beşiktaş devre arası transfer dönemi yaklaşırken planları yavaş yavaş ortaya çıkmaya devam ediyor.

Beşiktaş kadrosuna güçlendirmek için kolları sıvarken eski yıldız oyuncusu için yeniden devreye girerek devre arasında siyah beyazlı formayı giydirmek istiyorlar.

Geçtiğimiz sezonun devre arasında kiralanarak kadroya dahil edilen 30 yaşındaki oyuncu Cenk Tosun bu kez yarım bıraktığı isi tamamlamak için eski takımına geri dönecek.

BEŞİKTAŞ TOSUN PAŞASINA KAVUSUYOR

Siyah beyazlı takım da yaşanan gol yollarında ki sorunu çözmek için kolları sıvayan siyah beyazlı yönetim eski golcüsü Cenk Tosun için devre arasını bekliyor.

Beşiktaş takımı geçtiğimiz sezonun devre arasında kiralık olarak kadrosuna kattıkları eski oyuncusu Cenk Tosun ile yeniden devre arasında siyah beyazlı formayı giydirmenin planları yapılmaya başlanmış durumda.

Devre arasında İngiliz kulübü Everton’ dan kiralanan tecrübeli golcü Cenk Tosun siyah beyazlı forma ile Erzurumspor deplasmanın da geçirdiği ağır sakatlık sonrasında uzun süre yeşil sahalar dan uzak kalmıştı.

Geçirdiği ağar sakatlık sonrasında yavaş yavaş toparlanan Cenk Tosun 7 aylık aradan sonra önceki gün Wolverhampton maçında kadroya alınmıştı.

Süper lige geçtiğimiz sezona çok iyi giriş yaparak başlayan tecrübeli golcü siyah beyazlı forma ile lig de 3 maça çıka bilirken 3 gol ve 1 asist katkısı sağlayarak şampiyonlukta takımına katkı sağlamıştı. Tecrübeli isim Cenk Tosun siyah beyazlı forma ile geçen sezon yarım kalan hikayesini bu kez tamamlamak istiyor.

 

TRANSFER SARTLARI HENÜZ BELLİ DEĞİL

Cenk Tosun transferi için çalışmalarına devam eden siyah beyazlı takım yetkilileri oyuncunun sözleşmesinin sezon sonunda biteceği için nasıl bir yol izleyecekleri henüz netlik kazanılmış değil.

İkili takımın da bir araya geleceği milli arada oyuncunun transferi için bütün şartların konuşulup bir karara bağlanması bekleniyor.

Bu transfer de siyah beyazlı takımın teknik direktörü Sergen Yalçın ‘ın da bir hayli istekli olduğu tecrübeli oyuncunun devre arasında siyah beyazlı forma ile görmek istediğini yönetme bildirmiş durumda.

Tecrübeli oyuncu Cenk Tosun ‘Un transferin de aslında tek istekli olan Sergen Yalçın değil. Siyah beyazlı taraftarla da eski oyuncusuna kavuşacağı için oldukça mutlular.

Siyah beyazlı takımın başkanı da Ahmet Nur Çebi’ de kadroda görmek istiyor. Başkan siyah beyazlı takımının kapısının her zaman Cenk İçin açık olduğunu dile getirirken Ahmet Nur Çebi devre arasında yeniden milli oyuncu için devreye girerek kadrosuna katmak istiyor.

Bir başka kadro da görmek istemelerinin nedeni ise Süper lig de yerli kuralı sonrasında elinde ki yerli oyuncuları arttırmak isteyen siyah beyazlı takım yerli oyuncu rotasyonun da tecrübeli oyuncu Cenk Tosun ile elinde ki alternatif isimleri çoğaltmak istiyorlar.

Tecrübeli oyuncu Cenk Tosun İngiliz kulübü Evorton ile 30 Haziran 2022 yılına kadar da sözleşmesi bulunan oyuncunun piyasa değeri 3 Milyon Euro.