BEŞİKTAŞ DERBİDE YETERSİZ KALDI

Posted by

Süper toto süper Lig’in 31. haftasının son maçı olan Beşiktaş ve Fenerbahçe derbisi 1.01 eşitlik ile bitti. 31. haftanın kapanış maçı olan Beşiktaş ve Fenerbahçe derbisi tüm futbolseverleri, tüm takımları yakından ilgilendiriyordu. Her iki takımda maçı kazanmak için sahaya çıkmıştı.90 dakika boyunca eşitliğin bozulmadı bir maçta takımlar bir adım üste geçebilmek için tüm performanslarını sergilemiş olsalar da sonuç değişmedi.

Maçın ilk gölünü, gol perdesini ev sahibi takım Beşiktaş açtı.48. dakikada Beşiktaş vida ile ilk golü yakaladı. Maçın son dakikalarına geldiğimiz vakitte ise 88. dakikada Fenerbahçe eşitliği Sağlayan golü attı. Fenerbahçe’nin kodunu maça sonradan dahil olan ozan Tufan attı.

BEŞİKTAŞ’IN PERFORMANSI DÜŞÜKTÜ

Süper toto süper Lig’de fonda olan takımlardan birisi olan Beşiktaş son altı maçını kazanmış olmasına rağmen bu maçta forma oldukça düşüktü. Hücum konusunda sıkıntıları olan Beşiktaş’ın derbiyi bir üst tura başka gollere de ev sahipliği yapacak çok pozisyonum takım oyuncularının pas hatasından dolayı kaçırdığını söyleyebiliriz. Fenerbahçe’nin oldukça güçlü kalecisi Altay gelen her şutu kontrol edebilmesine rağmen Beşiktaş’ta abu bakar harici gol pozisyonuna Yaklaşan hiçbir isim yoktu. Beşiktaş’ın ilk gölünü bir daha ceza sahası İçerisindeki karambolden kafa vuruşuyla ata binmişti. O dakikadan sonra Fenerbahçe kalesini koruyabildi ama aynı zamanda da hücum konusunda oldukça yetersiz kaldı.

Fenerbahçe ekibi eşitliği bulabilmek için oldukça bastırmaya başladı. Maçın artık son dakikalarında geldiğimiz zamanlarda Fenerbahçe için tehlike çanları çalıyordur. Maça sonradan dahil olan Ozan Tufan 88. dakikada Fenerbahçe’ye eşitliği getiren golü attı. O dakikadan sonra her iki takımda eşitliği bozacak gol aramış olsa da sonuç değişmedi. Beşiktaş ve Fenerbahçe derbisi 1.01 Eşitlik ile bitti.

SÜPER LİG DURUMLARI

Süper toto süper Lig’de 31. haftanın kapanış maç olarak Beşiktaş ve Fenerbahçe derbisi oynandı. Önümüzdeki hafta milli maç arasına gireceği için ilk maçlar nisan ayinin başında oynanacak.

Maç arasında her takımın oyuncularından bazıları milli maçlara gideceği için takımla tam bir ekiple çalışmalarına başlayacak. Beşiktaş’ta Fenerbahçe derbisi 1.01 berabere bitti için şampiyonluk istatistikleri, şampiyonluk planları her takım için değişti. Hala oldukça değişken bir puan tablosuna sahip olan süper lig puan durumu hangi takımın işine yarayacak hangi takım atağa kalkacak şimdiden merak ediliyor. Beşiktaş 64 puanla birinci sırada yer alırken Galatasaray 61 puanla ikinci sırada Fenerbahçe’de 59 puanla üçüncü sırada yer alıyor. Süper toto süper Lig’in geri kalan haftalarında nasıl bir performans sergileyecek takımların durumu ne olacak şimdiden merak ediliyor. Heyecanla yeni maçları, yeni haftaları bekliyoruz.