BEŞİKTAŞ AJDİN HASİC’İ ÜMRANİYESPOR’A KİRALIK GÖNDERİYOR

BEŞİKTAŞ AJDİN HASİC’İ ÜMRANİYESPOR’A KİRALIK GÖNDERİYOR

27 Ocak 2022 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in son şampiyonu siyah beyazlı takım Beşiktaş devre arası transfer dönemini hareketli geçiren takımlardan birisi oldu.

Kadroda süre alamayan ve gönderilmek istenen oyuncular ile yakından ilgilenen siyah beyazlı takım 20 yaşındaki genç Bosna Hersek’ li Futbolcusu Ajdin Hasic’ i TFF 1. Lig ekiplerinden olan Ümraniyespor ‘a sezon sonuna kadar kiralık olarak gönderdiler.

AjdinHasic için Ümraniyespor siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘a herhangi bir kiralama ücreti’ de ödemeyecekler. Sezon sonuna kadar TFF 1. Lig ekibi Ümraniyespor ‘da maç eksikliğini gidermesi için gönderilen genç Futbolcu AjdinHasic sezon sonunda yeniden siyah beyazlı takıma katılması bekleniyor.

AJDİN HASİC‘İ BEŞİKTAŞ’TA NEDEN İZLEYEMEDİK?

20 yaşındaki genç futbolcu AjdinHasic bu sezon siyah beyazlı forma ile Süper Lig’ de izleme şansımız olmamıştı.

Genç Futbolcu Beşiktaş ‘ta ki performansı ile Ülkesin’ de Bosna Hersek U – 21 Milli takımına da davet edilen AjdinHasic Milli forma ile geçirdiği sakatlık sonrasında uzun süre yeşil sahalara dönemedi.

2021 yılın da Mart ayın’ da Bosna Hersek U – 21 takımı ile Karadağ karşısında sahada olan genç Futbolcu Ajdin Hasic karşılaşmanın 72’ dakikasında girdiği ikili mücadele sonrasında oyuna devam edemeyerek sedye ile sahayı terk etmişti.

AjdinHasic maç sonun da yapılan sağlık kontrolleri sonun da çapraz bağları kopan genç Futbolcu 8 Kasım 2021 ‘de Beşiktaş ile yeniden Antrenmanlara çıkmaya başlamıştı.

 BEŞİKTAŞ‘TA KISA SÜREDE DİKKATLERİ ÇEKMEYİ BAŞARMIŞTI

20 Yaşındaki Bosna Hersek’ ki Futbolcu Ajdin Hasic siyah beyazlı takım Beşiktaş’ a Hırvat ekibi Dinamo Zagreb’ den 180 bin Euro bonservis bedeli ödeyerek 2020 yılında devre arasında kadrosuna katmışlardı.

Beşiktaş ‘a gelir gelmez devre arasında Ümraniyespor ‘a kiralık olarak gönderilen genç Futbolcu AjdinHasic 8 karşılaşmada Ümraniyespor ile 2 gol 2 de asist yaparak Siyah beyazlı takımın sezon başında kadrosuna girmeyi başarmıştı.

AjdinHasic Beşiktaş ile ilk sezonun da 13 karşılaşmada 340 dakika süre ala bilen genç futbolcu 2 gol kaydetmişti.

GERÇEK PERFORMANSINI GÖRMEK İÇİN ÜMRANİYESPOR EN DOĞRU ADRES

AjdinHasic sakatlığı sonrasında gerçek performansını izlemek için uzun süre ve rahat bir forma şansı bulacağı takımlardan birisine gönderen Beşiktaş oldukça da doğru bir kara vermiş durumda.

Kısa sürede Beşiktaş forması ile kendisini göstermiş olsa da forma giydiği süreye bakıldığında aslında oldukça kısa.

Potansiyeli olan veya yıldız futbolcu adayları arasında göstermek içinde çok erken ve gerçek performansını da görmeden bunları söylemek de doğru olmaz. Ajdin Hasic’ in Ümraniyespor ‘ da sezonun ikinci yarısında sakatlık sonrasında nasıl bir performans sergileyeceğini de merak ediliyor.

AJDİN HASİC KİMDİR?

7 Ekim 2001’ de Bosna Hersek’ de dünyaya gelen AjdinHasic futbol kariyerine Hırvatistan takımlarından Dinamo Zagreb alt yapısında başlamıştır.

Her iki ayağını da iyi kullanan genç futbolcunun güçlü ayağı sol dur.  Hücum hattında sol ve sağ kanatta görev alan AjdinHasic gerektiğinde Forvette de görev alıyor.

Fiziksel olarak kendisini geliştirmesi gereken oyuncu Süper Lig’ de Beşiktaş ile forma giymek istiyor ise bu özelliğini fazlası ile geliştirmeli.

AjdinHasic için ilginç bir Transfermarkt verisine göre Beşiktaş ‘tan başka bir takıma transfer olduğunda bonservis ücretinin yarısı Menajerine verilecek.

Oldukça sorunlu bir kontrata sahip olan AjdinHasic iyi işler çıkartıp başka bir takıma transferi halinde Bonservis bedeli yarısı direk Menajerin cebine gidecek.