Beşiktaş Abdullah Avcı Problemini Çözmek İstiyor

Ligin deneyimli teknik adamlarından birisi olan Abdullah Avcı’nın yolu bir dönem Beşiktaş’tan da geçmişti. Şenol Güneş ile yollarını ayıran Beşiktaş; 3 Temmuz 2019 tarihinde Abdullah Avcı ile anlaştığını açıklamıştı. Ancak, Avcı’nın Beşiktaş macerası uzun sürmedi. Alınan başarısız sonuçlardan dolayı deneyimli teknik adam ile 29 Ocak 2020 tarihinde yollar ayrıldı.

Abdullah Avcı’nın Beşiktaş’tan ayrılmasının ardından birtakım sorunlar yaşandı. Bilhassa deneyimli teknik adama ödenecek olan tazminat meselesi önemli bir sorun haline geldi.

Abdullah Avcı ile Yaşanan Tazminat Anlaşmazlığı Çözüldü Mü?

Çaykur Rizespor’dan Galatasaray’a transfer olan Oğulcan Çağlayan için Çaykur Rizespor’un birtakım girişimleri olmuştu. TFF Tahkim Kurulu’nun Oğulcan Çağlayan davası için Galatasaray’a mahkeme yolunu sunması; Beşiktaş’a da örnek teşkil etti. Bu noktada, siyah beyazlı takım; Abdullah Avcı ile olan tazminat anlaşmazlığını çözmek adına Bölge Adliye Mahkemesi’ne başvurdu.

TFF Tahkim Kurulu; 27 Mayıs 2021 tarihinde vermiş olduğu kararda Beşiktaş’ın Abdullah Avcı’ya 17 milyon 130 bin TL tazminat ödemesine karar vermişti. Bu kararın ardından sportif açıdan yargı yolu kapanan Beşiktaş; soluğu Galatasaray’ın yaptığı gibi Bölge Adliye Mahkemesi’nde aldı. Bu noktada, Beşiktaş hukuk departmanı; bir aylık yasal süre dolmadan Tahkim Kurulu’nun vermiş olduğu tazminat ödenmesi yönündeki kararının bozulması adına Bölge Adliye Mahkemesi’ne başvurdu. Bir başka deyişle, siyah beyazlı takım; Abdullah Avcı’ya tazminat ödemek istemiyor.

Oğulcan Çağlayan Olayında Neler Yaşanmıştı?

2020 – 2021 sezonunda Çaykur Rizespor’dan Galatasaray’a transfer olan Oğulcan Çağlayan için herhangi bir bonservis bedeli ödenmemişti. Ancak, oyuncunun sözleşmesinin bir yıl daha uzamasına yönelik olan maddenin devreye girdiğini savunan Çaykur Rizespor yönetimi; konuyu yargıya taşımıştı. Bu noktada, Galatasaray’ın Çaykur Rizespor’a 12,3 milyon TL ödemesine hükmedildi. Fakat, Galatasaray da bu duruma karşı çıkarak olayı yargıya taşıdı. Sonuç olarak, Tahkim Kurulu; Galatasaray’ın mahkemeye başvurması üzerine kararın kesinleşmesinin bekleneceğini açıkladı.

Beşiktaş; Abdullah Avcı olayında kararın kesinleşmesinin beklenmesini istiyor. Bu yüzden, deneyimli teknik adama herhangi bir ödeme yapmak istemiyor. Herkesin bildiği üzere Abdullah Avcı; güncel tarih itibariyle Trabzonspor’u çalıştırıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir