Bakasetas’ın Trabzonspor katkısı

Bakasetas’ın Trabzonspor katkısı

25 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Trabzonspor’ un geçtiğimiz sezon içinde kadrosuna kattığı 28 yaşındaki Yunan oyuncu Anastasios Bakasetas her geçen gün oynadığı oyunu bir üst kademeye çıkararak takımı için ne kadar değerli ve önemli bir oyuncu olduğunu her maç sonrası bir kez daha gösteriyor.

Alanyaspor’daki üstün performansı ile birçok kulübün dikkatini çekmiş olsa da devre arasında bordo mavili ekibe transferi olmuştu. Geçtiğimiz sezon devre arasında geldiği Trabzonspor da süper ligde 19 maçta forma giydi ve 6 gol 2 asist ile etkili bir performans sergiledi.

Bu sezon ki performansı bordo mavili takıma neler kazandıracağı takımda neler yapa bileceğini ilk haftalarda gösterdiği hırsı, mücadelesi oyun anlamında takımına oldukça katkı sağlayacaktır.

Bakasetas Neler Yapar

Anastasios Bakasetas’ ın kalitesi hücum hattında alanları iyi değerlendiren rakip ceza sahasına boş koşuları ile alan yaratması, pres gücü ikili mücadele de istekli olması rakibi kovalaması orta alanda takımın pas geçlerine katkısı oyun çeşitliliği ile ve en önemlisi skor olarak verdiği katkısı bunları oldukça etkili yapan bir 10 numaraya sahip Trabzonspor.

Skora verdiği en önemli katkısı mesafe fark etmeden ceza sahası dışı çektiği şut kalitesi zaten biliyoruz. Bunların üzerine takımı adına duran topların başına geçtiğinde de ne kadar düzün ve isabetli şut çıkardığı skor katkı sağladığını da biliyoruz.

En Önemli Oyuncularından

Abdullah Avcı takımı öncelikle savunma yönü ile öne çıkan takımlar yaratmıştır. Orta alanda oynadığı partnerleri ile bunlar M. Hamsik ile Berat Özdemir bu ikilinin önünde oynayan oyuncu geride kalan boş alanları kapatması takımın savunmasına da yardımcı olması oldukça kıymetli olacaktır.

Takımın bir diğer önemli rolü olmasında ki sebep ise kanatlar da N. Wakaeme ve Gervinho’nun savunmada geride beklere yardıma pek gelmeyen oyuncu profilin de olmaları burada Trabzonspor’ un İsmail Köybaşı kalite olarak yedek statüsünde buluna bilecek bir oyuncu ve Bruno Peres ise İsmail göre bi adım daha önde olsa da burada orta alanda ki üçlünün savunma anlamında vereceği katkı çok önemli. Ligin ilk haftasında 5 gol attıkları Malatyaspor mücadelesinde Yunan oyuncunun ikili mücadele ve top kazanımı diğer iki oyuncunun üzerindeydi.

Oyuncunun maliyetine gelecek olursak yıllık 1 Milyon 250 bin Euro garanti ücret ile takımına fayda ve maliyet açısından oldukça iyi.