Avcı’nın Santrafor Israrı

Trabzonspor 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig’de kötü başlamış ve bu kötü gidişat sonucunda bordo mavili ekipte değişiklik şart olmuştu. 31 Ekim 2020’de görevine son verilen Eddie Newton ile yollarını ayıran bordo mavili ekipte teknik patron koltuğuna 10 Kasım 2020’de Abdullah Avcı getirildi.

Avcı ile Yükseliş

Trabzonspor 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig’de kötü başlamış ve bu kötü gidişat sonucunda bordo mavili ekipte değişiklik şart olmuştu. Sezona İngiliz teknik adam Eddie Newton yönetiminde başlayan bordo mavili ekipte takımın içinde bulunduğu olumsuz durumun cezası teknik direktör Eddie Newton’a kesildi. 31 Ekim 2020’de görevine son verilen Eddie Newton ile yollarını ayıran bordo mavili ekipte teknik patron koltuğuna 10 Kasım 2020’de Abdullah Avcı getirildi.

Abdullah Avcı’nın takıma dahil olmasının ardından savunmadaki sıkıntıların giderilmesi ve savunma merkezindeki tandemin kurulması ile basit düzeyde gol yemeyen Trabzonspor savunması ile puanlar gelmeye başladı. Geride kalan süreçte Abdullah Avcı yönetimiyle 10 Süper Lig maçına çıkan bordo mavililer 6 galibiyet 3 beraberlik ve 1 de yenilgi aldılar. Abdullah Avcı bordo mavili ekibin başında sahaya çıktığı 10 maçta kalesinde yalnızca 6 gol görerek bu anlamda kısa bir sürede müthiş bir başarıya imza attı.

Öte yandan galip geldiği maçların hiç birinde rakip kalelere 2 golden fazla gol gönderemeyen Trabzonspor’da Abdullah Avcı hücum oyuncularının üretkenlik becerisinden sıkça yakındı. 10 maçta rakip kalelere toplamda 10 gol atmayı başaran Trabzonspor’da Abdullah Avcı geride kalan haftalarda hücum oyuncuları Afobe ve Djaniny’den beklediği katkıyı bir türlü alamayan Abdullah Avcı yönetime hücum oyuncusu transferinin ehemmiyetini ve aciliyetini bildirdi.

Avcı’nın Santrafor Israrı

Abdullah Avcı savunma anlamındaki taktiksel değişiklikler ile performansı artan oyuncularından gayet memnun ancak üretkenlik becerisi bir türlü istediği düzeye gelemeyen hücum oyuncuları başarılı teknik adamın canını sıkmaya devam ediyor.

Bordo mavili ekibin yönetiminin öncelikli hedefi ise hücum oyuncusu transferi. Trabzonspor’un gündemi uzun süredir meşgul eden deneyimli santrafor Salomon Rondon’ın yanı sıra asıl hedefin 21 yaşındaki Danimarkalı genç yetenek Jonas Older Wind olduğu gündeme getirildi.

FC Kopenhag forması giyen 21 yaşındaki yıldız adayı Danimarka 1. Ligi’nde 9 maçta 5 gol ve 1 asist ile takımının 6 golüne doğrudan katkı sağladı. Genç ismin güncel bonservis bedeli ise tam 4,5 milyon Euro.