Aslan Galatasaray’dan İkinci Kaleci Hamlesi Ataberk Dadakdeniz

Aslan Galatasaray’dan İkinci Kaleci Hamlesi Ataberk Dadakdeniz

27 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray’dan sürpriz kaleci hamlesi geldi. Cimbom, 2021 – 2022 sezonu öncesinde transfer çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor. Sarı Kırmızılı yönetimin şimdiki durağı kaleci mevkiine yapacağı takviye oldu. Gösterdiği yüksek performans ile Uruguaylı sporcu Fernando Muslera’ya takviye olacak isim ise Ataberk Dadakdeniz. Aslan, görüşmelere başladı. Geçtiğimiz sezon Bursaspor kadrosunda yer alan 5 Temmuz 1999 doğumlu kaleci, Galatasaray’ın radarına girdi.

Sarı Kırmızılılarda yeni sezon hazırlıkları devam ediyor. Sezon başlangıcına az bir süre kala yönetim, İmparator Fatih Terim ile birlikte yetenekli bir kaleci takviyesi yapmayı düşünüyordu. Aslan’ın radarına giren o isim 1 Tem 2021’den beri kulüpsüz olan Mehmet Ataberk Dadakdeniz oldu. 1,86 metre boyundaki kalecinin efsanevi yetenek Fernando Muslero’yu zorlayabilecek 2. Kaleci olaileceği düşünülüyor.

Piyasa Değeri 600 Bin Euro

21 yaşındaki kaleci için biçilen güncel piyasa değeri yaklaşık olarak 600 bin Euro. Galatasaray, 1 Temmuz 2014 öncesi dönemde Bursaspor altyapısında oynayan Mehmet Ataberk Dadakdeniz’in sözleşme yenilemiyor oluşunu fırsat bildi. Cimbom Galatasaray’ın gözleri genç yeteneğe çevrildi. Şu an için Sarı Kırmızılı yönetimin amacı, genç yıldızın Yeşil Beyazlı kulüp ile arasında kalan prosedürleri bir an önce halletmesi. Daha sonra Sarı Kırmızılı yönetim, 1,86 metre boyundaki kaleciyi renklerine bağlamak için son hamleyi yapacak. 

Galatasaray, sezon başlamadan transfer çalışmalarını hızlandırarak geçtiğimiz günlerde 3 adet yeni transferi ile gündeme damga vurarak aynı zamanda Sarı Kırmızılı taraftarları da mutlu etmişti. Aslan, son olarak 25 yaşındaki Bursalı kalecisi Okan Kocuk’u Giresunspor’a kiraladı. Başarılı sporcunun Cimbom ile olan sözleşme bitiş tarihi ise 30 Haziran 2022. 

2 Yıllık Sözleşme

Mehmet Ataberk Dadakdeniz’in, Bursaspor ile olan meseleleri çözdükten sonra Sarı Kırmızılı yönetim ile imza atacağı konuşuluyor. Sağ ayağını hakim olarak kullanan Mehmet Ataberk Dadakdeniz, eksi kulübü ile ilişiğini tamamen kestikten sonra İstanbul’a 2 senelik mukavele yapmaya gelebilir. 

Genç yetenek, daha önce Bursaspor U16, Bursaspor U17 ve Bursaspor kadrolarında kaleyi korudu. Başarılı kalecinin sözleşmesi 1 Temmuz 2021 tarihinde sona ermişti.