ASLAN GALATASARAY’DAN 3 İMZA BİRDEN

Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk koltuğuna en yakın takımlardan biri olan Galatasaray, bu sezonki başarılı gidişatını gelecek sezona da taşımak istiyor. Ara transfer döneminde isabetli seçimlerle kadrosunu güçlendiren sarı kırmızılılar, gelecek sezon için de taze kan arayışını sürdürüyor. Sezon sonunda bazı isimlerle yolları ayırmaya karar veren Aslan, iç transfer çalışmalarında da hız kesmek istemiyor.

Bilindiği üzere yönetim, kısa bir süre önce Fernando Muslera ile sözleşme yenilemişti. İşte buna ek olarak, teknik heyetin talebi doğrultusunda, 3 isimle daha anlaşılması bekleniyor.

Spor Toto Süper Lig’de zirve koltuğuna oldukça yaklaşan Galatasaray’da, gelecek sezon için kadro yapılandırma çalışmaları devam ediyor. 2020/2021 sezonu sonunda bazı isimlerle vedalaşmayı planlayan sarı kırmızılı ekip, yapacağı yeni transferlerle de kadrosunu güçlendirmeyi hedefliyor. Hâlihazırda bek bölgesinden Martin Linnes, Şener Özbayraklı ve Marcelo Saracchi ile yolları ayırmayı planlayan yönetim, son olarak Radamel Falcao ile de vedalaşmayı düşünüyordu.

Yüksek maliyeti nedeniyle Aslan tarafından gözden çıkarılan Falcao’nun yerine ise başka bir Kolombiyalı futbolcu Santos Borre takibe alınmıştı. Sarı kırmızılılar bir taraftan bütün bu kararları kesinleştirme konusunda çalışmalarını sürdürürken bir taraftan da iç transfer anlaşmaları yapmanın peşinde.

Sözleşmesi bitecek birçok futbolcudan hangileriyle önümüzdeki sezonda devam edileceği tam olarak belli olmasa da bazı isimler basına yansımaya başladı. Galatasaray, teknik ekibin de yönlendirmesi ile genel kurul öncesinde 3 isimle sözleşme yenilemeyi planlıyor.

Kısa bir süre önce Fernando Muslera ile sözleşme yenileyen Aslan, tecrübeli file bekçisinin ardından takımın kaptanı Arda Turan, Brezilyalı stoper Marcao ve Kongo DC’li stoper Christian Luyindama ile de sözleşmeleri uzatmayı düşünüyor. En son çıkan haberlere göre, Marcao ve Luyindama ile 3 yıllık, kaptan Turan ile de 1 senelik kontrat yapılması hedeflenmekte.

GALATASARAY HER HALÜKARDA ARDA TURAN İLE ANLAŞACAK

Basına yansıyan haberlere göre Galatasaray yönetimi, Arda Turan’ın sezon başında belirlenen opsiyon kriterinin devreye girip girmemesini dikkate almayacak. Emektar futbolcu, 4 maçta daha ilk 11’e dâhil olmasa bile takımla 1 yıllık sözleşme imzalayacak.

Çünkü kaptan Turan, özellikle bu sezon hem saha içinde hem saha dışında takımıyla oldukça yakından ilgilendi ve performansıyla camiasını mutlu etmeyi başardı. Arda Turan’ın takımda oynadığı rolün fazlasıyla farkında olan sarı kırmızılı yönetim, bu yüzden opsiyon kriterini dikkate almamayı seçiyor.

LUYİNDAMA VE MARCAO’NUN ÜCRETLERİNE ZAM

Öte yandan Galatasaray hem Marcao ve Luyindama’nın sözleşmelerini 3 yıl uzatmak istiyor hem de bu iki oyuncunun ücretlerinde iyileştirmeye gitmeyi planlıyor. Aslan, yapılacak yeni sözleşmelerde, Marcao ve Luyindama’nın aldığı ücretleri eşitleyerek, 1,3–1,4 milyon Euro bandına çekmeyi düşünüyor.