Aslan Galatasaray’da Yabancı Tasviyesi

Aslan Galatasaray’da Yabancı Tasviyesi

28 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray, TFF’nin 8+6 yabancı kuralına uygulamak yabancı oyuncularının bazıları ile vedalaşacak. Bu sayede yüksek maliyetli oyuncular ile de yollarını ayırmak isteyen Galatasaray, yeni transferler için hem yer açılacak hem de bütçe denkleştirilecek.

Yönetim bu hafta görüşmelere başlayarak listedeki 8 isimle vedalaşmaya hazırlanıyor. Listenin en başında yüksek maliyetleri nedeniyle Falcao, Feghouli ve Babel bulunurken Luyindama’yı da göndermek isteyen yönetim ünlü futbolcunun yerine direkt 11’de oynayacak birini arıyor.

Veda Vakti

Galatasaray, PSV Eindhoven ile oynanan maçtan sonra transfer süreçlerinde vites yükseltti. 4 saatte 3 oyuncu transferine imza atan yönetim transferlerin devamını getirmek istiyor. Ancak bu durumun önünde 2 büyük engel bulunuyor.

İlki takımdaki yabancı oyuncu fazlalığıyken ikincisi ise mali durumların sıkışık olması. Bu engelleri aşmak için kadrodaki bazı yabancı oyuncuları, özellikle de maliyeti yüksek olanları takımdan yollamak. 

Alexandru Cicaldau, Sacha Boey ve Patrick Van Aanholt’un transferiyle yabancı oyuncu sayısı 15’e yükselen takımda TFF’nin 8+6 kuralına göre kadroda en fazla 14 yabancı oyuncu bulunması gerekiyor. 

Eski oyuncular gidince kadroda yer açılacak ve başta forvet için Gedson olmak üzere yeni isimlerin kadroya katılması düşünülüyor.

İşte O İsimler

Bu durumlar ışığında hem maliyeti hem de yaş ortalaması yüksek ve kadroda 1 yıllık anlaşmaları bulunan Falcao, Feghouli, Babel listenin en başında yer alıyor. 

Başkan Burak Elmas da bu isimlerin maliyetli oluşunu ve futbolcuların temsilcileri ile konuşarak ayrı yollarda devam etmek istediklerini ileteceklerini belirtti.

Teknik ekibin gitmesini istediği bir diğer isim Mbaye Diagne. Takımla 2 yıllık daha sözleşmesi bulunan oyuncunun gitmesi halinde yeni bir stopere ihtiyaç duyulacak.

Jesse Sekidika ile Valentine Ozornwafor’un temsilcileri ile temasa geçilip ikilinin sezonu kiralık olarak geçirmesi planlanıyor. 

Omar Elabdoulleai antremanlara çıksa da gözünden dolayı yaşadığı rahatsızlık onu bir süre daha sahalardan uzak tutacak. Futbolcunun ilk sezon yarısı lisansı çıkarılmayacak.

De Andre Yedlin ise kendinden beklenen performansı ne yazık ki sergileyemedi. Bu bölge için Sacha’yı transfer eden Galatasaray, Yedlin’in maliyetsiz bir şekilde ayrılmasını bekliyor.

Kadrodan ayrılması planlanan son oyuncu ise Luyindama. Galatasaray’la 1 senelik sözleşmesi kalan ünlü futbolcunun yerine direkt 11 numarada forma giyebilecek bir isim aranıyor.