ASLAN GALATASARAY’A TECRÜBELİ ORTA SAHA

Posted by

Süper Lig kapsamında şampiyonluk mücadelesi veren sarı kırmızılı ekip Galatasaray ir başka İstanbul ekibi olan Kasımpaşa’nın tecrübeli orta saha oyuncusu Aytaç karayı kadrosuna dahil etmek üzere. İçerisinde bulunduğumuz sezonun sona ermesi itibarıyla sözleşmesinde sana gelecek olan tecrübeli oyuncu Aytaç Kara Galatasaray ile anlaştığı iddia edildi.

26 MAÇTA FORMA GİYDİ

2020-2023 sezonunu bitimine az bir süre kala şampiyonluk mücadelesine son hız devam eden sarı kırmızılı ekip Galatasaray bir yandan da 2021 2022 sezonun transfer çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz kış transfer periyodunda 10 isteyen ancak Kasımpaşa’yı bir süre ikna edemeyen sarı kırmızılı ekip Galatasaray sezonun sonunda sözleşmesinin bitecek olması itibarıyla oyuncunun kendisiyle doğrudan anlaştı.

Kasımpaşa’daki sözleşmesi haziran ayında sona erecek olan 28 yaşındaki tecrübeli orta saha oyuncusu gelecek sezonda sarı-kırmızılı ekibin formasını giyecek. Tecrübeli İsmail Taşkara içerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle Süper Lig kapsamında 26 karşılaşmada forma giyerken rakip fileleri 4 kez havalandırdımış 2 de Asist yapmıştı doğrudan 6 göre katkı sağlamıştı.

KADRO DIŞI KALMIŞTI

Kasımpaşa’nın geçtiğimiz hafta Lider Beşiktaş’ı 1-0 yendiği karşılaşmada Kasımpaşa’ya galibiyeti getiren golü atan Aytaç Kara karşılaşmanın ardından Kadro dışı kalmıştı. Kasımpaşa Kulübü’nün yöneticisi Serkan Reçber bazı açıklamalarda bulunmuştu. Rençber açıklamalarında oyuncunun gol attıktan sonraki yaptığı hareketler sevinci takım arkadaşlarıyla ya da teknik direktörü ile ilgili kutlamak yerine direkt tünele gitti Bunun yanı sıra oyuncunun oyunun ikinci devresinde sarı kart riski nedeniyle teknik direktör tarafından oyundan alınmasının ardından yedek kulübesine gitmeden direkt tünele gitmesi sebebiyle yaptığı disiplinsiz hareketleri sonucu Kadro dışı bırakılması kararı verildiğini söylemişti.

Rençber karşılaşmanın hem Kasımpaşa Kulübü Başkanı hem Kasımpaşa Kulübü’nün yönetim kurulu üyeleri ve birçok sevdiği kişinin karşılaşmayı dikkatle izlediğini ve oyuncunun hareketlerini gördüğünü Kasımpaşa Kulübü için disiplinin kırmızı bir çizgi olduğundan bahsederken Tüm bu yaşanan olayların Bu çerçevede düşünüp bu şekilde karar verildiğini ve oyuncunun Kadro dışı bırakılma kararı aldığını belirtmişti. Beşiktaş karşılaşması ardından Kadro dışı bırakılan ve içerisinde bulunduğumuz sezonun sona ermesinin ardından kontratında sona gelecek olan 28 yaşındaki orta saha oyuncusu Aytaç Kara sarı kırmızılı ekip Galatasaray ile prensipte anlaştığı öğrenildi.