ASLAN GALATASARAY EKİBİNDE AYRILIKLAR YAŞANACAK

ASLAN GALATASARAY EKİBİNDE AYRILIKLAR YAŞANACAK

7 Nisan 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızılı ekipte Süper Lig kapsamında yapılan 32. hafta mücadelesinde Hatayspor karşısında alınan 3-0’lık net mağlubiyet sonrası kadroda köklü değişiklikler yapılması ve bazı oyuncular ile yolların ayrılması planlanıyor.  alınan mağlubiyetin ardından tecrübeli teknik direktör Fatih Terim Yolları ayırmaya karar verdi futbolcuların listesine sarı-kırmızılı ekip Galatasaray yönetimine bildirdi.

TECRÜBELİ İSİMLER YOLCU

2019-2020 sezonunda sarı kırmızılı ekibi Galatasaray kadrosuna dahil olan tecrübeli ismi Şener Özbayraklı o sezon Mariano’nun yedeği olarak geri planda kalmıştı. İçerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla ise Martin Linnes ve Deandre Yedlin’den sonra 3. sağ bek konumunda bulunan tecrübeli isim beklentileri karşılamanın çok gerisinde kaldı.

  Sarı kırmızılı ekipte yolların ayrılması planlanan bir başka oyuncu isem Emre Taşdemir. İçerisinde bulunduğumuz sezonun bitimi itibariyle sözleşmesinde solana gelinecek olan yetenekli isim yaşamış olduğu şanssız sakatlıklar sebebiyle sarı-kırmızılı takıma istenen katkıyı verememişti. Sarı kırmızılılar sezon bitimi ardından Emre Taşdemir ile kesin olarak yollarını ayıracak.

Geçtiğimiz sezonda Almanya’nın takımından kiralık olarak kadrosuna dahil etmiş olduğu Uruguaylı sol bek Saracchi Galatasaray ile yolların ayrılacağı isimlerden bir tanesi. Yaşamış olduğu ciddi sakatlıklar sebebiyle sarı kırmızılı ekibin formasını girme fırsatı pek yakalayamayan Uruguaylı oyuncu takımdan ayrılacak.

Sarı kırmızılılarda yolların ayrılacağı kesinleşen 3 bek oyuncusundan sonra gözler Linnes’e çevrildi. Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in oyuncu hakkında henüz bir karar vermedi. Sarı kırmızılı ekipte İngiltere’den kiralanan Türk asıllı oyuncu Halil Dervişoğlu içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla beklenen katkıyı verememesi sebebiyle kadroda kalıcı olmayacak bir başka isim.

VASAT PERFORMANSLAR

Kış transfer tanıyordum da sarı kırmızılı ekip Galatasaray katılmasının ardından çok büyük beklentiler içerisine girilmiş olan Portekizli orta saha oyuncusu Gedson Fernandes ne teknik heyetin ne de taraftarın yüzünü güldürmeyi başarabildi ve göstermiş olduğu performans ile vasatın altında kaldı. Portekizli orta saha oyuncusu sezonun bitimine ardından kulübüne geri dönecek. İçerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla İngiltere ekiplerinden Stoke City’den kiralanan Nijeryalı orta saha oyuncusu Etebo Sezon sonunda yolların ayrılacağı Bir Başka oyuncu olacak.  Sarı kırmızılı ekip oyuncu için satın alma opsiyonu kullanmayı düşünmüyor.