ALİ KOÇ YÖNETİMİ BAŞARILI DEĞİL

ALİ KOÇ YÖNETİMİ BAŞARILI DEĞİL

29 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’de üç sezondur Ali Koç yönetiminde devam eden bir süreç yaşanıyor. Bu sezon üçüncü sezonunu bitirecek olan Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe’de hedeflerinden başarıların çok uzağında yer alan bir Fenerbahçe görüyoruz. Bundan üç yıl önce Aziz Yıldırım Fenerbahçe’den gittiği zaman taraftarlar ikiye bölünmüştü.

Ali koçu isteyen var bir tarafa aziz Yıldırım’ı isteyenler bir tarafa. Ali Koç’un gelmesine sevinen taraftarlar Fenerbahçe’nin daha ileriye gideceğini ve galibiyetlerin daha da artacağını düşünürken taraftarların tüm beklentilerin altında bir Ali koç performansını izledik biz üç sezon boyunca Aziz Yıldırım’ın başarılarının gerisinde kaldı Ali koç.

ALİ KOÇ’UN ORANLARI

Fenerbahçe’nin bu sezon da üçüncü sezonu geçici Ali Koç’un oranları çok da parlak değil Fenerbahçe’nin Ali koç yönetimindeki üç sezonda puan ortalaması 68’den 52’ye düştü gol ortalaması 67’den 51’e düştü ve derbi galibiyet yüzdesi de 45’ten sekize düştü. Ali Koç yönetiminde Fenerbahçe üç sezonda 12 derbide sadece bir zafer kazanabildi. Derbi galibiyet yüzdesi çok keskin bir düşüş yaşadı ve bu Durum Fenerbahçe’nin hem puanını hem taraftarların var olan sevgisini hem de şampiyonluk yolunu oldukça etkiliyor.

Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe’de sezon başına neredeyse 18 transfer alındı ve bu 18 transferin ardından Fenerbahçe’nin her sezonda daha da güçlenerek sahaya çıkması ve şampiyonluk yolunda kesin adımlar atması beklenirken üç sezonda bu sezon haricinde Fenerbahçe şampiyonun en gerisinde kalan takımlardan birisi oldu. Aziz Yıldırım döneminde ise Sezon başında sekiz transfer yapılıyordu ve bu sekiz transfer takımla beraber daha uyumlu bir şekilde sahaya çıktığı için galibiyetler kaçınılmaz oluyordu.

ALİ KOÇ YÖNETİMİNDE TEKNİK DİREKTÖR SORUNSALI

Sarı lacivertli Fenerbahçe’de Ali Koç yönetiminde tam yedi teknik direktör değişti. Üç sezonda yedi teknik direktör değiştiren Ali Koç istediği başarıları elde edemedi. Aziz Yıldırım döneminde ise Fenerbahçe’yi 21 sezonda sadece 18 hoca değiştirdi. Aslında bu rakamlara ve bu oranlara baktığımızda Ali Koç yönetiminde bir istikrar sorunu yaşandığını görüyoruz. Fenerbahçe istediği başarıları ve istediği galibiyetleri bir türlü kazanamıyor.

Bu sezon tüm dünyanın yakından takip ettiği yıldız isimleri takımına dahil etmesine rağmen devre arasından sonra istediği galibiyetleri almak yerine mağlubiyetleri arttıran Fenerbahçe sezonun kalan son 11 haftasında nasıl bir performans sergilenecek şimdiden merak ediliyor.