ABOUBAKAR’IN SİYAH BEYAZLI EKİPTEKİ 2. DÖNEMİ

Posted by

2016 – 2017 sezonunda Beşiktaş forması giyen Vincent Pate Aboubakar, siyah – beyazlı takımda tekrar görev almak için maaşının yarısından vazgeçti. Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonun yaz transfer döneminde tekrar siyah – beyazlı ekibe katıldı. Beşiktaş’ta tekrar forma giymek isteyen Kamerunlu yıldız futbolcu sakatlık tazminatını bile göze alarak adeta bu sezona damgasını vurdu.

Bu sezonki performansıyla dikkatleri üzerine toplan Vincent Aboubakar’ın 2. Beşiktaş dönemi adeta peri masalı gibi geçiyor. Sahaya yansıttığı performansla takımına oldukça fazla katkı sağlayan Kamerunlu transfer döneminin tam isabetli oyuncusu oldu. Siyah – beyazlı takımın golcü ismi transfer listesinin son sırasına yazmasına rağmen, Aboubakar buna rağmen sabırla bekledi ve en sonunda gönül verdiği Beşiktaş’ta forma giymeye başladı.

Maaşının Yarısından Feragat Etti

Vincent Aboubakar, siyah – beyazlı ekip için Suudi Arabistan’dan gelen dolgun maaşlı kontratı elinin tersiyle geri çevirdi. Porto’nun sezon sonunda 3 milyon Euro’luk sözleşmesinden de vazgeçen Kamerunlu futbolcu, Beşiktaş’ta forma giymek için 1,5 milyon Euro’ya razı oldu. 1+1 opsiyonlu sözleşmeye imza atan Aboubakar için bu sefer işler yolunda gitmeye başladı.

Sakatlık Tazminatına Bile Göz Yumdu

Kamerunlu 29 yaşındaki futbolcu, sözleşmesinde yer alan sakatlık nedeniyle kadroda yer almadığı mücadelelerde 40 bin Euro kesinti maddesini bile göze alarak kontrata imza attı. İki sezon önce Porto forması giydiği sürede ciddi bir diz sakatlığı geçirerek uzun bir süre forma giymedi. Bu yüzden transfer döneminde üzerine çok düşünülen Aboubakar, sözleşmesine eklettiği bu maddeyle büyük bir güven sağladı.

Siyah – beyazlı formayla çıktığı mücadelelerde 1910 dakika forma giyen Kamerunlu futbolcu, bu sezon boyunca hiç sakatlık yaşamadı. Sakatlanmamak için ekstra dikkat eden Aboubakar, maç boyunca uzun süreler sahada kalıyor.

Rekoruna Ulaşmasına Çok Az Kaldı

En son Gaziantep Futbol Kulübü mücadelesine çıkarak iki gol bulan Vincent Aboubakar, bu sezon Süper Lig’de 15 kez rakip ağları havalandırdı. 1 gol bulması halinde daha önce 2013 – 2014 sezonunda Fransa ekiplerinden Lorient forması giydiği süre zarfında bir sezonda 16 gol bulduğu dönemi egale ederek kendi kariyer rekorunu kıracak.