ABDULLAH AVCI, MKE ANKARAGÜCÜ 1-0 GALİBİYETİNİ DEĞERLENDİRDİ

ABDULLAH AVCI, MKE ANKARAGÜCÜ 1-0 GALİBİYETİNİ DEĞERLENDİRDİ

30 Kasım 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Abdullah Avcı, MKE Ankaragücü galibiyetini değerlendirdi, hücum organizasyonlarına geçeceklerini söyledi Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 1-0 kazandıkları MKE Ankaragücü maçını değerlendirdi, “Takım savunması üzerine çalışıyoruz. Hücum organizasyonlarına daha geçmedik. Ayağın çok iyiyse opsiyon yoksa hiç bir anlamı yok.

Daha çok yolumuz var” ifadelerini kullandı.MKE Ankaragücü maçı sonrası takımın 2 haftadır gol yemediği yorumu üzerine Abdullah Avcı, “Geldiğimiz günden beri tespitimiz takım savunmasıyla alakalıydı. Bunu basın toplantısında da söylemiştim.

Geçen sene öne geçip 32 puan kaybeden takım demiştim. Uğurcan Çakır en fazla kurtarış yapan kaleci olmaması lazım. Takım savunması geçen haftaya göre bugün bir tık daha iyiydi. Belki 1 tane pozisyon verdik. Takım üzerimize fazla geldi ama fazla gelmesi önemli değil, takımın nasıl durduğu önemli.

SÜPER LİG’İN 29. HAFTASINDA TRABZONSPOR İLE MKE ANKARAGÜCÜ KARŞI KARŞIYA GELDİ. MÜSABAKANIN İLK YARISI BORDO-MAVİLİLERİN 1-0 ÜSTÜNLÜĞÜYLE SONA ERDİ. (GÖKMEN ŞAHİN/TRABZON-İHA) Süper Lig’in 29. haftasında Trabzonspor ile MKE Ankaragücü karşı karşıya geldi. Müsabakanın ilk yarısı bordo-mavililerin 1-0 üstünlüğüyle sona erdi.

TEKNİK DİREKTÖR AVCI: DAHA ÇOK YOLUMUZ VAR

Daha çok eksiğimiz var. Savunmadan vazgeçmeden hücum organizasyonlarına geçeceğiz. Henüz oyun kurmuyoruz. Daha çok yolumuz var. 2 haftada gol yememek ve kazanmak bizim için önemli. Oyuncularımız açıklar. Verdiklerimizi alıyorlar, umarım böyle devam ederler” dedi. Oyuncularının oyununu beğendiğini fakat daha çok çalışıp eksiklerini kapatmalarına gerektiğini ima eden tecrübeli çalıştırıcı ilerleyen maçlarda takımının daha iyi olacağına da işaret etti.

  Henüz geriden oyun kurmadıklarını kaydeden Abdullah Avcı, “Kalecimizin ve stoper Edgar’ın ayağı iyi. Henüz geriden oyun kurmuyoruz. Uğurcan’ın ve Edgar’ın ayağının iyi olması bir şey ifade etmiyor. Dağılımın doğru olması lazım. Henüz buna geçmedik. Şu anda takım savunmasını daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz.

Bütün parçaların saha dağılımlarının opsiyonları var. Bununla ilgili dağılımların iyi olması lazım. Ayağın çok iyiyse opsiyon yoksa hiç bir anlamı yok” ifadelerini kullandı.

MKE ANKARAGÜCÜ TEKNİK SORUMLUSU DALCI: ÜZGÜNÜZ

MKE Ankaragücü Teknik Sorumlusu Mustafa Dalcı, Trabzonspor karşısında puan alamadıkları için üzgün olduklarını söyledi. Hafta boyunca maç içinde olabilecek senaryoları çalıştıklarını anlatan Dalcı, “Maç istediğimiz gibi gidiyordu. İlk yarı rakibin pozisyonu yoktu.

Oyuncu değişikliklerinden sonra ikinci yarı üçüncü bölgeye oyunu yığdık. Oyunun üstünlüğü bizim elimizdeydi. Yakaladığınız pozisyonları gol yapmalısınız. Gol eksikti sadece. En kötü bir puan almamız gerekiyordu. Maalesef düşündüğümüz olmadı.

Oyuncularım ve ben çok üzgünüz. Önümüzdeki maçlara bakacağız.” ifadelerini kullandı. Tecrübeli teknik adam oyunu iyi oynadıklarını fakat gol yollarında yaşamış oldukları sıkıntı sahadan mağlup ayrılan taraf olmalarına neden olduğunu ima ederken takımını da beğendiğini söyledi.