Abdülkadir’i Tutana Aşk Olsun

Abdülkadir’i Tutana Aşk Olsun

1 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Trabzonspor’un ve Türk futbolunun son zamanlarda yetiştirdiği en yetenekli oyunculardan birisi olarak gösterilen Abdülkadir Ömür, kariyerinin en verimli dönemlerinden birini geçiriyor.

Altyapısından yetiştiği Trabzonspor formasıyla çok genç yaşta kendisini kanıtlamayı başaran oyuncu, özellikle yaşadığı sakatlıklar nedeniyle bir düşüş yaşamış ve bu sezonun 4’üncü haftasında oynanan Galatasaray maçında yaşanan protesto olayı nedeniyle sahadan gözyaşları içerisinde ayrılmıştı. Abdullah Avcı’nın kendisine güven vermesiyle birlikte tekrardan yükselişe geçen Abdülkadir Ömür, son haftalarda gösterdiği performansla birlikte takımını sırtlıyor.

Abdülkadir’in Kariyerinde Bir İlk

Türkiye’nin en yetenekli oyuncularından biri olarak gösterilen ve kariyerinin ilk dönemlerinde Manchester City gibi dev kulüplerin teklif yaptığı bir oyuncu olduğu bilinen Abdülkadir Ömür, sakatlıklardan oldukça fazla etkilenmiş ve kariyerinde ciddi bir düşüş yaşamıştı. Son birkaç sezondan bu yana altyapısından yetiştiği Trabzonspor’da dahi tartışmalı bir takım haline gelen Abdülkadir Ömür, bu sezonun 4’üncü haftasında oynanan Galatasaray maçında sahaya atlayan Trabzonsporlu bir taraftar tarafından protesto edilmiş ve yaşanan bu olaydan sonra 37’inci dakikada oyundan alınmıştı.

Yedek kulübesinde gözyaşlarına boğulduğu görülen ve psikolojisi tam olarak dibi gören genç yıldız, teknik direktör Abdullah Avcı’nın yaşananlara rağmen ısrarlı bir şekilde verdiği formayla birlikte kendisine gelmeyi başardı ve kariyerinde bir ilki yaşadı.

Trabzonspor’un Yunan yıldızı Anastasios Bakasetas’ın eksikliğinde takımın hücumdaki en önemli silahlarından birisi haline gelen Abdülkadir Ömür, Bakasetas’ın sakatlandığı Beşiktaş maçı, bir sonraki hafta oynanan Gaziantep FK maçı ve en son 14’üncü haftada oynanan Karagümrük maçında rakip fileleri havalandırmayı başararak kariyerinde ilk kez üst üste üç maçta gol atma başarısı gösterdi.

22 yaşındaki genç yıldız, Trabzonspor’un yükselişinde ve aldığı galibiyetlerde gol atmanın dışında aldığı sorumluluk ve gösterdiği özveriyle büyük rol oynarken, kendisini protesto eden taraftarlardan alkış almayı da başardı.

Türkiye’nin 2022 Katar Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubundaki son maçında karşılaştığı Karadağ karşısında Kerem Aktürkoğlu’nun attığı golün pasını da vermeyi başaran Abdülkadir Ömür, hem Trabzonspor’da hem de Milli Takım’da gösterdiği performansla birlikte ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu herkese hatırlattı.

Ahmet Ağaoğlu’nun Pişmanlığı

Trabzonspor formasını çok erken bir yaşta sırtına geçiren ve Trabzon gibi futbolla yatıp kalkan bir şehirde büyümenin ve şehrin takımının formasını giymenin baskısını yönetmekte zorlanan Abdülkadir Ömür, Abdullah Avcı’nın kendisine güvenmesiyle birlikte tekrar eski günlerinden performanslar sunmaya başladı.

Oldukça yüksek futbol yeteneğine sahip olan ve özellikle 2017/2018 sezonunda gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Abdülkadir Ömür’ün peşini sakatlıklar bırakmamış ve özellikle menisküs bölgesinde yaşadığı sakatlık kariyerini oldukça olumsuz etkilemişti.

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun Manchester City’den Abdülkadir Ömür için gelen teklifi reddettiğini ve sonrasında yaşananlar nedeniyle pişman olduğunu belirttiği konuşması bu nedenle büyük olay yaratmıştı ancak Abdülkadir Ömür tekrar yükselişe geçmeyi başardı.